Covid-19 ile İlgili Muhtemel Senaryolar ve Çözümlerimiz

Sayın Öğrenci Adayımız/Velimiz,

Ülkemizde ve dünyada yaşanan öngörülemeyen Coronavirus (Covid-19) salgını sebebi ile Özel Şişli İnci Öğrenci Yurtları ailesi olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına yapılması gereken tüm hijyen önlemlerini aldık. Bunun yanında adaylarımızın/velilerimizin üniversitelerin geç açılmasına karşı endişelerini anlayarak, gerekli kayıt politikamızı belirledik.

Erken Kaydolmanın Avantajları!

-Erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz, en avantajlı kayıt fiyatından faydalanmış olacaklardır.
-Nerede konaklayacağım kaygısını yaşamayacaklardır.
-Oda ve yatak seçiminde avantajlı durumda olacaklardır.
-Öğrencilerimiz, Üniversitelerin açılacağı tarihlerde yurtlarımızda oluşabilecek kayıt yoğunluğundan etkilenmemiş olacaklardır.
-Hizmet Sunum Taahhüdümüz 1 Ekim 2020 / 30 Haziran 2021 tarihleri arasında, Üniversitenizin belirlediği ders yılını kapsayacaktır.
-Her türlü hesaplamada aylık hizmet bedeli, toplam sözleşme bedelinin 10 aya bölünmesi ile bulunacaktır.

KAYIT OLAN ÖĞRENCİLER İÇİN MUHTEMEL SENARYOLAR

-Üniversitenizin açılması ertelenirse;

Ekim 2020’den itibaren, Üniversitelerin açılacağı tarihe kadar olan ayların hizmet bedelinin %70’ini talep etmeyeceğiz. Öğrencilerimiz aylık hizmet bedelinin %30’luk kısmını ödeyerek, erken kayıt avantajlarını korumuş olacaklardır. Üniversiteler, öğrencilere Temmuz ayında telafi dersleri eklerse, öğrencilerimiz aylık hizmet bedelinin %70’ini ödeyerek hizmet almaya devam edebileceklerdir.

Örnek: Öğrencimiz 18.000 TL’ye Haziran Erken Kayıt fiyatı ile Ağustos ayında kayıt yapmıştı. Daha sonra Üniversitesi 1 Ekim’de değil de 1 Kasım’da açılacağını açıkladı. Dolayısı ile öğrenci konaklamaya ve hizmet almaya başlayamadı. Bu öğrencimizden Ekim ayı aylık hizmet bedeli olan 2.000 TL’nin %70’ini (hizmet vermediğimiz için) talep etmeyeceğiz, %30’luk kısmını (600 TL) tahsil ederek sözleşmesini ve avantajlı kaydını devam ettireceğiz. Öğrencimiz; Üniversitenin ders yılı uzayarak Temmuz ayında devam etmesi durumunda, aylık hizmet bedelinin %70’i olan 1.400 TL’yi ödeyerek hizmet almaya devam edecektir.

-Eylül – Ekim aylarında kayda gelen öğrencilerimiz kontenjanımızın kalması durumunda dahi Haziran Erken Kayıt fiyatlarından yararlanamayacağı için sizin ödeyeceğiniz toplam ücretten daha düşük bir fiyata kayıt yapamayacaktır.

-Üniversitenizin ertelenerek 1 Kasım’da açılacağını açıklamasına rağmen öğrencimiz sözleşmesini feshetmek isterse;

Sadece Ekim ve Kasım aylarının %30’u olan 1.200 TL’yi kaparosundan düşüp 300 TL iadesini yaparak feshini yapacağız.

-Üniversiteler açıldı, birkaç ay sonra kapanarak, uzaktan eğitime geçerse;

Bağlı olduğumuz Gençlik ve Spor Bakanlığının ileteceği, uygulamakla yükümlü olacağımız karar doğrultusunda fesih işlemlerini yapacağız.

-Üniversiteler açıldı ama Öğrenci kendi ayrılmak istiyorsa;

Hizmet Sunum Taahhütnamesinde de belirtildiği üzere içinde bulunulan ayın tamamı ve kalan hizmet aylarının toplamının sadece %30’unu talep ederek, sözleşmesinin feshini uygulayacağız.

-Yurda gelmeden kayıt işlemleri nasıl olur?

Hizmet Sunum Taahhütnamesinde de belirtildiği üzere içinde bulunulan ayın tamamı ve kalan hizmet aylarının toplamının sadece %30’unu talep ederek, sözleşmesinin feshini uygulayacağız.

-Yurda gelmeden kayıt işlemleri nasıl olur?

Özel Şişli İnci Öğrenci Yurdu olarak; yüz yüze kayıt için gelmeden, görüntülü destek ile gezdirebiliriz. Bu şekilde öğrencimiz, odasını ve yatağını kolaylık seçebilme fırsatına elde eder. Öğrencimiz/Velimiz göndermiş olduğumuz kayıt formunu tamamladıktan sonra ise ön kayıt işlemini gerçekleştirmiş olur. 1.500 TL kaparoyu ilgili şubemizin hesabına yatırdıktan sonra kayıt işlemi tamamlanır.

Sağlıklı ve güzel günlerde yüz yüze, maskesiz buluşmak dileğiyle… Özel Şişli İnci Kız Öğrenci Yurdu

Şişli İnci Kız Yurdu ile güvenli sağlam binalarda nezih ortamda temiz dairelerde lüks odalarda nitelikli personel ile aile sıcaklığında kampüse yakın merkezi konumda ulaşıma çok yakın geniş odalarda yaşayın.